RSS
poniedziałek, 26 maja 2014
dzień matki

Dla wszystkich MAM :)

 

 

źródło:internet

 

21:55, szymanska25
Link Komentarze (2) »
piątek, 02 maja 2014
domowe syropki

Wpadam dziś jak po ogień życząc wam wspanialej majówki.

U mnie pogoda kapryśna. Zimno jest strasznie, ale dzięki Bogu słoneczko świeci, więc chowamy się na tarasie i korzystamy z wolnych dni :)

Dużo też spacerujemy po lesie, a tam wieje duzo mniej. A ile skarbów tacham do domu, to aż na sama mysl cieszy mi sie mordka. Konwalie, bez, szczaw, pędy sosny i kwiat mniszka lekarskiego.

Właśnie z myślą o podzieleniu się z Wami przepisami tu zajrzałam.

Kochani od paru lat w maju własnie produkcja syropków domowych u mnie rusza pełna parą. Moje dzieci uwielbiają, piją a i my "starsi" podkradamy i czasami nawet zalewamy mocniejszymi % i leczymy się w razie "W" :)

Przepisów w internecie ogrom, ale ja podam Wam swoje mikstury :P

SOK Z PĘDÓW SOSNY

Zbieram pędy daleko od szos i ulic. Najlepiej na początku maja. Wkładam do dużego słoja warstwę pędów i zasypują ja taką sama warstwą cukru. Tak na przemian aż zapełni nam się słój. Potem zakręcam i odstawiam na taras czy balkon w słoneczne miejsce na około miesiąc. Potem zlewam syrop w małe słoiczki i pasteryzuje je.

Syrop jest pachnący, gęsty, pyszny i przede wszystkim bardzo zdrowy.

 

zdjęcie z internetu autor Green Canoe

 

 

SOK/MIÓD  Z MNISZKA LEKARSKIEGO
250-300 kwiatów,ok.1 litr wody,3/4 kg cukru,1 do 3 cytryn

Zaczynamy oczywiście od zebrania samych główek kwiatów mniszka,na łące za dala od ulic. Rozkładamy kwiaty na papierowe ręczniki po to,żeby powychodziły z nich wszelkie robaczki. Potem wrzucamy (nie myjemy kwiatów!!!)kwiaty do garnka, wlewamy wodę i gotujemy ok. 15 min. Odstawiamy miksturę na 24 h. Następnego dnia dorzuciłam cytrynę i cukier. Odcedziłam i jeszcze gotowałam przez ok godzinę. Znów rozlałam do małych słoiczków i zapasteryzowałam.

 

 zdjęcie z internetu autor Karmelowa Kraina

 

Zmykam na kawkę, mąz woła. Kochani miłego raz jeszcze :)

pozdrawiam

A.

 


 

 

 

18:26, szymanska25
Link Komentarze (5) »